Upozornenie: Táto webová stránka vyžaduje Flash a Javascript pre plné využitie všetkých funkcií.
Ubezpečte sa, že máte Flash a Jacascript vo vašom prehliadači aktivovaný. Pre stiahnutie
aktuálnej verzie flash pluginu kliknite sem.

Volkswagen Slovakia na Slovensku

Volkswagen Slovakia vyrába ako jediný závod na svete vozidlá piatich značiek pod jednou strechou. Od jeho vzniku v roku 1991 vyšlo z výrobných liniek viac ako 4,5 milióna vozidiel. V Bratislave aktuálne produkuje autá dvoch modelových radoch – veľké SUV vozidlá a malé mestské autá – tzv. New Small Family. Z pohľadu konkrétnych modelov ide o Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii a ŠKODA Citigo. V bratislavskom závode prebieha kompletný výrobný proces od lisovne a karosárne cez lakovňu, výrobu podvozkov až po finálnu montáž. V bratislavskom závode sa vyrábajú tiež prevodovky, v Martine komponenty pre prevodovky, v Košiciach sa pripravujú vozidlá na export do Ruska a v Stupave sú produkované zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Závod Bratislava

V bratislavskom závode s rozlohou 1 780 058 m2 sa exkluzívne vyrábajú vozidlá Volkswagen Touareg, Audi Q7, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky pre automobily koncernových značiek Volkswagen, Audi, SEAT a Škoda. Do jeho produkčného portfólia patrí aj prvé vozidlo koncernu Volkswagen s hybridným pohonom Volkswagen Touareg Hybrid. Prvé sériové vozidlo s logom VW bolo v bratislavskom závode vyrobené vo februári roku 1992.

Kontakt

Jána Jonáša 1, 843 02 Bratislava
Operátor tel.: +421 2 6964 1111

Závod Martin

Martinský závod vyrába komponenty pre prevodovky a podvozky. Produkčné portfólio tvoria diferenciály, príruby, brzdové bubny, brzdové kotúče, náboje kolies, prírubové hriadele a synchrónne krúžky. Komponenty sa montujú do áut značiek Volkswagen, Audi, Škoda, SEAT a Porsche.

S viac ako 800 zamestnancami sa zaraďuje medzi najväčších zamestnávateľov v Turčianskom regióne. Viac ako 93 percent martinskej výroby smeruje na export. Pre bratislavský závod Volkswagen Slovakia je určených asi 7 % produkcie. Svoju činnosť začal v roku 2000.

Kontakt

Priemyselná 1/9042, 03 601 Martin
Operátor tel.: +421 43 434 1111

Závod Košice

Košický závod pripravuje vozidlá značky Volkswagen pre ruský trh. Svoju činnosť začal v roku 2004.

Adresa

Areál prekladisko Haniska, 040 66 Košice

Závod Stupava

Štvrtý závod – Nástrojáreň SK – bol otvorený v Stupave v októbri 2014. Do produktového portfólia najnovšieho závodu s halou veľkou 6 000 m2 patria zváracie kliešte, robotické chápadlá, prípravky a ochranné zariadenia, ktoré nachádzajú využitie pri výrobe vozidiel. Od septembra 2015 sa v 3D- tlačiarni vyrábajú diely z hliníka alebo ocele pre výrobné prostriedky, prototypové a sériové vozidlá.

Adresa

Malacká 48, 90031 Stupava