Profil Volkswagen Slovakia

V srdci Európy sa spája kvalita s vášňou pre automobily. Výsledkom toho sú vozidlá, ktoré zvyšujú tep srdca milovníkov áut na celom svete. Spoločnosť Volkswagen Slovakia vznikla v roku 1991 a dnes patrí medzi najvýznamnejšie spoločnosti v krajine. Uplatnenie poskytuje viac ako 13 700 zamestnancom v závodoch v Bratislave, Martine, Košiciach a Stupave.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediným automobilovým závodom na svete, vyrábajúcim vozidlá piatich značiek pod jednou strechou. Vyrába exkluzívne Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, ŠKODA Citigo a SEAT Mii. Viac ako 99 % produkcie smeruje na vývoz do 148 krajín sveta. Najväčšie trhy, kam smerujú vozidlá, sú Nemecko, USA a Čína.

V bratislavskom závode sa vyrábajú tiež prevodovky, v Martine komponenty pre prevodovky, v Košiciach sa pripravujú vozidlá na export do Ruska a v Stupave sú produkované nástroje pre výrobu vozidiel.

Predsedom predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia, a. s., je Ralf Sacht pôsobiaci na tejto pozícii od začiatku roka 2016. Členom predstavenstva pre finančnú oblasť je Karen Kutzner a pre personálnu oblasť Eric Reuting.

Výročná správa 2017