Profil Volkswagen Slovakia

V srdci Európy sa spája kvalita s vášňou pre automobily. Výsledkom toho sú vozidlá, ktoré zvyšujú tep srdca milovníkov áut na celom svete. Spoločnosť Volkswagen Slovakia vznikla v roku 1991 a dnes patrí medzi najvýznamnejšie spoločnosti v krajine. Uplatnenie poskytuje tisíckam zamestnancov v závodoch v Bratislave, Martine a Stupave.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediným automobilovým závodom na svete, vyrábajúcim vozidlá piatich značiek pod jednou strechou. Vyrába exkluzívne Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, ŠKODA Citigo a SEAT Mii. Viac ako 99 % produkcie smeruje na vývoz do 158 krajín sveta. Najväčšie trhy, kam smerujú vozidlá, sú Nemecko, USA a Čína.

V bratislavskom závode sa vyrábajú tiež prevodovky, v Martine komponenty pre prevodovky a v Stupave sú produkované nástroje pre výrobu vozidiel.

Predsedom predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia, a. s., je Dr. Oliver Grünberg pôsobiaci na tejto pozícii od začiatku roka 2019. Členom predstavenstva pre finančnú oblasť je Karen Kutzner a pre personálnu oblasť Sebastian Krapoth.

Výročná správa 2018