2001-2005

S príchodom nového tisícročia nastali vo Volkswagen Slovakia zmeny, ktoré trvalo zmenili tvár závodov v Bratislave a Martine.

Prichádza výroba SUV

Bratislavský závod čaká najväčší investičný projekt v histórii – príprava výroby vozidiel SUV – Volkswagen Touareg a karosérií pre Porsche Cayenne. Exkluzívna výroba začína 30. júna 2002. Kvôli tejto produkcii pribudla úplne nová montážna hala a karosáreň.

Malé bratislavské Benátky

V súvislosti s výrobou SUV sa stavia v bratislavskom závode lanovka - prototyp, na prevážanie vozidiel z montážnej haly na testovaciu dráhu. Je to jediná externá lanovka v automobilovom závode na svete. Keďže vozidlá prevážajú tzv. gondoly, získava prezývku „malé Benátky“.

Výrobné portólio rozširuje ďalšia značka

V januári roku 2003 začína v bratislavskom závode sériová výroba ďalšieho modelu, ďalšej značky koncernu – SEATu Ibiza. Výrobný závod v Devínskej Novej Vsi tak produkuje vozidlá už pre tri značky – Volkswagen, Porsche a SEAT.

Neuveriteľný milión

Hranicu 1 000 000 vyrobených vozidiel prekračuje Volkswagen Slovakia 28. mája 2003. Stáva sa tak najväčším automobilovým výrobcom na území Slovenska v histórii.

Štatistiky hlásia 1 500 000

Už necelé dva roky po dosiahnutí produkčného jubilea jedného miliónu vozidiel, 29. apríla 2005 schádza z linky 1 500 000 vozidlo bratislavského závodu Volkswagen Slovakia. Je ním Volkswagen Touareg.

Nová značka, nové SUV

V novembri roku 2005 pribúda do portfólia bratislavského závodu VW SK nový model - Audi Q7. Prémiové vozidlo, prémiovej značky dopĺňa dvojicu hi-tech automobilov Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne. Audi Q7 sa vyrába exkluzívne v Bratislave pre zákazníkov z celého sveta.