2006-2010

Toto obdobie prinieslo do Bratislavy novú značku a najnovšie technológie v rámci koncernu Volkswagen.

Štvrť milióna Touaregov

Už 250 000-ci Volkswagen Touareg schádza z výrobnej linky 21. apríla 2006. Svoje off-road schopnosti si jubilejný Touareg vyskúša aj na offroad dráhe bratislavského závodu.

Druhý milión prekročený

Dvojmilióntu hranicu vyrobených vozidiel prekračuje Volkswagen Slovakia 25. mája 2007. Druhý milión tak spoločnosť prekonáva za takmer presne štyri roky od vyrobenia miliónteho vozidla.

Prichádza Škoda

V marci 2008 štartuje v Bratislave výroba Škody Octavia. Na úvodnej oslave sa zúčastňuje aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Tým sa produkčné portfólio rozširuje už na štyri značky – Volkswagen, Audi, Porsche a Škodu.

Nová generácia SUV

Vo februári 2010 začína v Bratislave výroba novej generácie modelov Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne. Nový Touareg získava prívlastok najinovatívnejšie vozidlo od vzniku značky Volkswagen.

Päť miliónov prevodoviek

V marci 2010 vyrába Volkswagen Slovakia už päť milióntu prevodovku - 6-stupňovú MQ250 Štart-Stop pre vozidlá druhej generácie BlueMotion značky VW. V Bratislave sa vtedy vyrába 30 typov prevodoviek pre automobily značiek VW, Audi, Škoda a SEAT.

Prvý Hybrid koncernu Volkswagen

Dňa 4. apríla 2010 začína bratislavský závod Volkswagen Slovakia, prvý spomedzi 61 závodov koncernu Volkswagen, so sériovou produkciou vozidla s hybridným pohonom - Volkswagen Touareg Hybrid. Na jeho výrobu je zaškolená tisícka zamestnancov.

Milión vyrobených SUV

Hranicu milión vyrobených vozidiel SUV (Sports Utility Vehicle) prekračuje Volkswagen Slovakia 15. apríla 2010.

Najväčšia slovenská automobilka

Hranicu 2,5 milióna vyrobených vozidiel prekračuje Volkswagen Slovakia 28. mája 2010. Vo svojej histórii produkovala 9 modelov rôznych generácií (VW - Passat, Golf, Bora, Polo a Touareg, SEAT Ibiza, Audi Q7, Škoda Octavia a karosérie Porsche Cayenne).

10 rokov martinského závodu

Martinský závod Volkswagen Slovakia oslavuje 1. júna 2010 jubilejných 10 rokov pôsobenia a vyrobenie 200 000 000-teho komponentu. Diferenciály, príruby, brzdové bubny, brzdové kotúče, náboje kolies, prírubové hriadele a synchrónne krúžky sa montujú do vozidiel značiek VW, Audi, Škoda, SEAT a Porsche.

Polmiliónty Touareg

Začiatkom decembra vyrába Volkswagen Slovakia už 500 000-ci Touareg. Produkcia jeho dvoch generácií a hybridnej verzie z neho robí najvyrábanejšie SUV bratislavského závodu. Jubilejný Touareg V6 TDI si objednal zákazník z Luxemburska.