Volkswagen Slovakia na Slovensku

V srdci Európy sa spája kvalita s vášňou pre automobily. Výsledkom toho sú vozidlá, ktoré zvyšujú tep srdca milovníkov áut na celom svete. Spoločnosť Volkswagen Slovakia vznikla v roku 1991 a dnes patrí medzi najvýznamnejšie spoločnosti v krajine. Uplatnenie poskytuje tisíckam zamestnancov v závodoch v Bratislave a Martine.

Závod Bratislava

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediným automobilovým závodom na svete vyrábajúcim vozidlá štyroch značiek pod jednou strechou. Produkuje modely Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen Passat a Škoda Superb. Pri výrobe podnik využíva najmodernejšie dostupné technológie, tisícky robotov a inovatívne riešenia zamerané na efektívnu a ekologickú výrobu.

Adresa:
Jána Jonáša 1, 843 02 Bratislava

Závod Martin

Martinský závod Volkswagen Slovakia je súčasťou koncernovej spoločnosti Volkswagen Group Components. Bol založený v roku 2000 v údolí Turčianskej kotliny. Svoje významné postavenie v turčianskom regióne dokazuje ako jeden z najväčších a najstabilnejších zamestnávateľov. Na ploche 58-tisíc metrov štvorcových sa tu vyrábajú komponenty pre prevodovky a podvozky ako ozubené kolesá, telesá diferenciálov, hriadele a synchrónne diely. Vyše 90 % produkcie smeruje do koncernových závodov v Nemecku, kde sú zabudovávané do vyše 60 modelov vozidiel šiestich koncernových značiek (Volkswagen, ŠKODA, SEAT, Audi, Porsche a Volkswagen Úžitkové vozidlá). Časť produkcie zostáva dočasne na Slovensku a smeruje do bratislavského závodu.

Adresa:
Priemyselná 1/9042, 03 601 Martin